Loading...

10x pro YOGU JAKO TANEC

Zkuste udělat v tanci otočku bez správného zapojení středu těla. Zkuste zazpívat vysoký tón, aniž byste se správně ukotvili v těle. Nezazpíváte ho čistě. Zkuste udělat v karate výkop, aniž byste si byli vědomi svého bodu hara,” říká mistrině reiky Kateřina Juríková

Stejně tak je tomu i v pozdravu slunci. Můžete jej odcvičit bez zapojení , středu těla, ale pokud to budete dělat často, ozvou se vám záda, která budou bolet.

Proto zkuste stejně jako otočky v tanci, odtančit i pozdrav slunci. Zapojte yogovou mula bandhu, první tělesný zámek. Důvodů PROČ tak učinit tu předkládám 10, ale určitě najdete mnohé další.

8 důvodů proč zapojit střed těla

Správné držení těla – správné zapojení středu těla – v yoze mula bandhy – znamená správné postavení pánve. To ovlivňuje naše klouby na nohách, zejména kolena a kyčle.

Schopnost zapojit střed těla zlepšuje a harmonizuje naše prožitky v sexuální oblasti.

Bolesti v křížové oblasti se díky zapojenému aktivnímu středu těla výrazně zlepšují v mnohých případech zcela zmizí.

Početí. Ochablé svaly středu těla dokáží pořádně zatopit spermiím, které jsou na cestě k oplodnění vajíčka. Mohou způsobovat nejrůznější blokace, které pak brání přirozenému početí.

Připraveni na porod. Tlak miminka , plodové vody na vnitřní orgány je velký. Právě mula bandha (neboli také pánevní dno) zabrání nepříjemnostem, které s pokročilostí těhotenství mohou nastávat, například únik moči nebo sestupování dělohy.

Regenerace po porodu. Aktivní a pravidelně procvičovaný střed těla pomůže rychle se tělu vrátit do kondice po náročném období porodu a kojení.

Vnitřní orgány v kondici. Náš střed těla a pánevní dno udržuje naše vnitřní orgány na správném místě.

Umožňuje nám se od srdce zasmát, aniž bychom se obávali úniku moči.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *