Loading...

Tibet. YOGA v nebesích

Uprostřed asijských velehor se nachází jedna z nejtajemnějších a nejodlehleších zemí světa. Taho země přitahuje pozornost mystliků , dobrodkuhů i cestovatelů. Ale je kolébkou i řady yogových tradic, původně přicházejících z Indie. Prapůvod má v Tibetu dnes známá a v Evropě velmi rozšířená tradice ashtanga yogy, ale i mnohé další yogové techniky prošli Tibetskou drsnou školou, aby mohly dnes pomoci dnešnímu “západnímu světu” znovu nalézt sebe sama.

Vipijte dnes svůj šálek MASALA chai, za světlo a srdce TIBETU. Namasté

Tibet je dnes nejvýše položenou náhorní plošinou na světě s průměrnou nadmořskou výškou okolo 4500 metrů a drsným klimatem. Vyznačuje se přítomností celé řady tzv. stolových hor, hor, které namísto špičky mají plošinu na vrcholu. Jsou symbolem toho, že i když dojdeme na vrchol, máme zde každý svůj jedinečný úkol a jen hlava na správném místě nám pomůže zjistit, bez ega a s láskou v srdci, jaký tento úkol je.

Roztočte dnes v myslích  své TIBETSKÉ meditační mlýnky. Pro nový zlatý věk světa. Namasté

Tradice yogy nabrala v Tibetu na síle ve 12. století, kdy do Tibetu přišla z Indie celá řada yogínů, aby pod nejvyšší horou světa harmonizovali svá těla a pomohli harmonizovat vesmír.

12. století je v Tibetu nazýváno “ZLATÝM VĚKEM”. Je to doba, kdy po Tibetských horách běhal známý básník a yogin jménem Milarepa. Spolu s ním Tibetské báje popisují symbolický příběh o šesti nebeských vládcích, kteří sestoupili na Zemi z nebe po žebříku označovaném slovem „mu“. Na konci éry zlatého věku se nebeský žebřík přetrhl. Vládci a lidé ztratili spojení s „nebem“. Nastal čas ztráty moudrosti a úpadku společnosti.

Druhou školu Kagjupa kladoucí velký důraz na provádění jógy proslavil především jogín a básník z 12.století Milarepa. Jeho životní pouť od černého mága, přes těžce fyzicky pracujícího mnicha, až po v jeskyni sedícího poustevníka nacházejícího osvícení se stal i námětem uměleckých děl na Západě.

Propojte se dnes ráno myšlenkou se zlatým věkem Tibetu 12.století. Postavte se do pozice stromu. Na chvíli zavřete oči a přeneste se na nejvyšší posvátnou horu Tibetu. Ponořte svou hlavu do nebeských oblak a propojte síly země a nebes. Pro blaho lidstva a blaho světa. Namasté

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *