Loading...

DECH přináší 80% naší energie

Jste bez energie. Odpoledne se doslova “ploužíte” z práce a nemáte náladu na nic jiného, než odpadnout do křesla. Ale čeká vás ještě domácnost a další povinnosti doma? e bez energie. Odpoledne se doslova “ploužíte” z práce a nemáte náladu na nic jiného, než odpadnout do křesla. Ale čeká vás ještě domácnost a další povinnosti doma? e bez energie. Odpoledne se doslova “ploužíte” z práce a nemáte náladu na nic jiného, než odpadnout do křesla. Ale čeká vás ještě domácnost a další povinnosti doma?

Položím Vám otázku na tělo:

“Kolik času přes den strávíte mluvením?”

“Kolik času přes den strávíte dýcháním?

Rozdělte svůj pracovní čas mezi tyto dvě činnosti a uvidíte, zda jste v harmonii. DECH JE ŽIVOT. Jako první se dítě po narození nadechne. Ale čím jsme starší, tím méně se nadechujeme a mnohdy skoro ani nedýcháme napětím. Svou únavu a stárnutí pak svádíme na stáří a nemoci, ale pravda je jedna…. PŘESTALI JSME DÝCHAT!
Svědčí o tom naše zakulacené páteře v oblasti hrudníku.
Nemoci přicházející se stresem.
Hrudník, který se téměř za den nepohne.
Bolesti zad a páteře.
A zmiňovaná únava.
 
Dech a vzduch kolem nás jsou největším zdrojem energie pro naše tělo. 80% energie do našeho těla přichází ze vzduchu. Pokud pracujeme 8 hodin a za celou dobu buď mluvíme anebo jsme ve stresu a skoro nedýcháme, není divu, že se večer domů doslova ploužíme. YOGA pracuje s dechem víc, než který jiný sport. Proto Vás nabádám, přijďte do hodin YOGY a zeptejte se lektora, jak se naučit zpátky dýchat….

A pokud chcete vidět pozice, ve kterých jde dýchání téměř samo, tady jsou:

Pozice šťastného dítěte. V této pozici dech automaticky směruje do oblasti bránice. Ásana rozhýbává dech v této oblasti. Dech do bránice je právě tím, co nás zbavuje stresu nahromaděného v našem těle. Pozice připomíná malé miminko ležící na zádech.

Pozice zlomené květinky. V této pozici otevíráme oblast srdeční čakry a oblast plic. Právě toto otevření způsobí snazší proudění vzduchu do našich plic. Rozdýcháváme druhou a třetí oblast yogového dechu. Kromě plic hamonizujeme i dech do poklíčkové jamky a s ním i oblast štítné žlázy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *