Loading...

10x pro YOGU JAKO TANEC

Zkuste udělat v tanci otočku bez správného zapojení středu těla. Zkuste zazpívat vysoký tón, aniž byste se správně ukotvili v těle. Nezazpíváte ho čistě. Zkuste udělat v karate výkop, aniž byste si byli vědomi svého bodu hara,” říká mistrině reiky Kateřina Juríková

Stejně tak je tomu i v pozdravu slunci. Můžete jej odcvičit bez zapojení , středu těla, ale pokud to budete dělat často, ozvou se vám záda, která budou bolet.

Proto zkuste stejně jako otočky v tanci, odtančit i pozdrav slunci. Zapojte yogovou mula bandhu, první tělesný zámek. Důvodů PROČ tak učinit tu předkládám 10, ale určitě najdete mnohé další.

8 důvodů proč zapojit střed těla

Správné držení těla – správné zapojení středu těla – v yoze mula bandhy – znamená správné postavení pánve. To ovlivňuje naše klouby na nohách, zejména kolena a kyčle.

Schopnost zapojit střed těla zlepšuje a harmonizuje naše prožitky v sexuální oblasti.

Bolesti v křížové oblasti se díky zapojenému aktivnímu středu těla výrazně zlepšují v mnohých případech zcela zmizí.

Početí. Ochablé svaly středu těla dokáží pořádně zatopit spermiím, které jsou na cestě k oplodnění vajíčka. Mohou způsobovat nejrůznější blokace, které pak brání přirozenému početí.

Připraveni na porod. Tlak miminka , plodové vody na vnitřní orgány je velký. Právě mula bandha (neboli také pánevní dno) zabrání nepříjemnostem, které s pokročilostí těhotenství mohou nastávat, například únik moči nebo sestupování dělohy.

Regenerace po porodu. Aktivní a pravidelně procvičovaný střed těla pomůže rychle se tělu vrátit do kondice po náročném období porodu a kojení.

Vnitřní orgány v kondici. Náš střed těla a pánevní dno udržuje naše vnitřní orgány na správném místě.

Umožňuje nám se od srdce zasmát, aniž bychom se obávali úniku moči.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *